Wiedza

Jak zachęcić dziecko do mówienia w języku obcym?

Nauka dzieci jest nie lada wyzwaniem! Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mimo wielu lat nauki angielskiego w szkole, Twoje dziecko wciąż napotyka barierę w swobodnym porozumiewaniu się w tym języku? Obecnie bez znajomości języka angielskiego trudno jest wyjechać na zagraniczne wakacje, poznać ciekawe osoby, czy zdobyć dobrze płatną pracę, a nawet w pełni funkcjonować we […]

czytaj więcej

W Polsce 800+, a co w innych krajach?

Świadczenie „Rodzina 500+” na samym początku wprowadzenia wywołało dużą dyskusję w sferze medialnej. Jednak świadczenia dla dzieci istnieją niemal w każdym rozwiniętym kraju, choć na różnych zasadach. Powszechne i bezwarunkowe świadczenie na każde dziecko nie jest polskim wynalazkiem. W tym artykule zebraliśmy kilka krajów z naszego kontynentu, w których istnieją odpowiedniki naszego „800+”. Będziecie zaskoczeni, […]

czytaj więcej

I wtedy wchodzę ja! Cała na kolorowo.

Własny biznes który ma odnieść sukces to nie praca na drugą zmianę lub hobby na wieczór, jak już zaczniesz – zrób to na 100%.

czytaj więcej

Jak Uniknąć konfliktów między rodzeństwem?

Wszystkim nam się marzy, że nasze dzieci staną się kiedyś dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, a jednak bardzo często widzimy coś zupełnie przeciwnego.

czytaj więcej

Bezpieczny Sen.

Zapewnienie bezpieczeństwa noworodkom i niemowlętom podczas snu jest ważne, ponieważ w pierwszym okresie życia maluch spędza śpiąc nawet 18-20 godzin na dobę.

czytaj więcej

Szkoła rodzeni, warto, czy się opłaca…

Teoretycznie nie ma wymogu ukończenia Szkoły Rodzenia, aby urodzić dziecko, ale zdecydowanie warto zasięgnąć trochę rzetelnej wiedzy na temat przebiegu tak ważnego wydarzenia w życiu, jakim jest poród.

czytaj więcej

Mniej znaczy więcej – optymalna ilość zabawek w pokoju dziecka

Dostrzegamy związek ładu i bałaganu z naszymi emocjami, samopoczuciem i poczuciem komfortu.

czytaj więcej

Apteczka noworodka TOP 10 Ważnych spraw

Przygotowałem dla Ciebie podsumowanie “top 10 aptecznych tematów”, które są ważne dla młodych rodziców na starcie.

czytaj więcej

Najmłodsi przed ekranem. Dlaczego nie warto?

Nadmiarowe korzystanie ze smartfona i tableta przyczynia się do szeregu różnych problemów, m.in.: problemów ze snem, koncentracją uwagi, czy prawidłową postawą ciała.

czytaj więcej

Aktywne słuchanie, jak podążać za dzieckiem i mu towarzyszyć?

Aktywne słuchanie ma wielorakie zastosowanie w życiu rodzinnym, jest narzędziem, które sprawdzi się w relacji z dzieckiem, jako element tworzenia porozumienia między rodzeństwem oraz między rodzicami/partnerami.

czytaj więcej