Jak zachęcić dziecko do mówienia w języku obcym?

Nauka dzieci jest nie lada wyzwaniem! Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mimo wielu lat nauki angielskiego w szkole, Twoje dziecko wciąż napotyka barierę w swobodnym porozumiewaniu się w tym języku? Obecnie bez znajomości języka angielskiego trudno jest wyjechać na zagraniczne wakacje, poznać ciekawe osoby, czy zdobyć dobrze płatną pracę, a nawet w pełni funkcjonować we współczesnym, międzynarodowym świecie.

Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z potrzeby wdrożenia nauki języka angielskiego od najmłodszych lat. Edukacja oparta na zapamiętywaniu słówek, nauce czytania i pisania oraz podstaw gramatyki nie zawsze się sprawdza. W języku obcym kluczowa jest swobodna komunikacja. Celem nauczania języka angielskiego najmłodszych jest to by dziecko chciało mówić, nawet jeśli mówi z błędami, pozwólmy im te błedy popełniać. Wszysce dobrze wiemy, że nauka na własnych błędach jest najcenniejsza.

Przedstawiamy, 4 sprawdzone sposoby, które pomogą Twojemu dziecku przełamać barierę językową:

Zanurz się w języku angielskim z kreskówkami i filmami

Wyrusz z dzieckiem na przygodę przez tętniący życiem świat angielskich kreskówek i filmów! Wyobraź to sobie: deszcz rozbijający się o szyby, przytulny fort z koców i maluch wtulony w ciebie, z oczami wlepionymi w ekran. To idealne miejsce na zabawną sesję nauki angielskiego!

Po co trzymać się przyziemnych spraw, skoro można zanurzyć się w świecie, w którym nauka jest jak zabawa? Oglądanie kreskówek i filmów w języku angielskim to nie tylko przyswajanie poprawnej wymowy – to także wyruszanie w ekscytujące eskapady z ukochanymi postaciami.

Wyobraź sobie swoje dziecko chichoczące wraz ze swoimi animowanymi przyjaciółmi, przyswajające nowe słowa i zwroty bez wysiłku. Dołączając do swoich ulubionych bohaterów w śmiałych misjach i serdecznych podróżach, będą chłonąć angielski jak gąbki, jednocześnie dobrze się bawiąc.

A oto najlepsza część: magia nie kończy się, gdy ekran gaśnie. Słownictwo i wyrażenia, które poznają podczas przygód na ekranie, płynnie wplotą się w ich codzienne rozmowy. Nagle zwroty z ich ulubionych bajek staną się częścią ich codziennego leksykonu, dodając szczyptę czaru do ich rozmów. Tak więc, następnym razem, gdy ponura pogoda zatrzyma cię w domu, skorzystaj z okazji, aby zamienić ją w ekstrawagancję nauki angielskiego. Przytul się, naciśnij play i obserwuj, jak umiejętności językowe Twojego dziecka wznoszą się na nowe wyżyny, jedna postać z kreskówki na raz!

Zobacz:  Mały Sopot.

Uwolnij moc czytania na głos

Wielu z nas wie, że moc czytania przekształca zwykłe chwile w niezwykłe przygody! Czytanie na głos po angielsku to nie tylko przewracanie stron – to umożliwienie dziecku usłyszenia własnego głosu w nowym języku. Zanurzając się w czarujących opowieściach, odkryją radość z artykułowania angielskich słów z pewnością siebie i polotem.

Można zobaczyć dumę w ich oczach, gdy zdadzą sobie sprawę, że ich angielski głos nie różni się tak bardzo od głosów, które słyszą w swoich ulubionych bajkach. Z każdym wypowiedzianym na głos słowem nabiorą odwagi do wyrażania siebie w języku angielskim, otwierając świat możliwości w codziennych interakcjach. A co najlepsze? Magia czytania na głos nie kończy się po zamknięciu książki. Twoje dziecko będzie nosić ze sobą rytm i melodię języka angielskiego, wplatając ją płynnie w codzienne dialogi.

Sprawdź szkołę językową online, w której uczą native speakerzy

Edukacja języka angielskiego bez wychodzenia z domu? Jedną z możliwości jest skorzystanie z Novakid – szkoła językowa online dla dzieci w wieku 0d 4 do 12 lat, w której nauka łączy się z zabawą, a native speakerzy są przewodnikami Twojego dziecka na drodze do płynnego posługiwania się angielskim!

Zapisanie dziecka na lekcje angielskiego z native speakerami to fantastyczny sposób na rozpalenie w nim pasji do języka. A w Novakid podróż do mistrzostwa rozwija się w wirtualnej przestrzeni, gdzie każde zajęcia są nauką przez zabawę i prowadzone przez doświadczonych nauczycieli z całego świata. Nauka w Novakid jest nie tylko skuteczna, ale wręcz przyjemna! Dzięki interaktywnym grom, kreatywnym ćwiczeniom i spersonalizowanym wskazówkom Twoje dziecko odkryje, że opanowanie języka angielskiego może być równie zabawne, co satysfakcjonujące.

Jedźcie na zagraniczne wakacje

Podczas wakacji za granicą, wszyscy dookoła mówią w innym języku niż nasz ojczysty, najczęściej jest to język angielski. Taki wyjazd to idealne warunki do przetestowania umiejętności językowych w praktyce. Niezależnie od tego, czy zamawiacie jedzenie, czy kupujecie pamiątki, czy wasze pociechy bawią się z nowo poznanymi rówieśnikami na placu zabaw, każda interakcja staje się okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. A gdy Twoje dziecko będzie świadkiem, jak wszyscy wokół niego bez wysiłku rozmawiają po angielsku, poczuje się ośmielone, by samemu dołączyć do rozmowy.

Zobacz:  Bezpieczny Sen.

Odkrywanie nauki języka angielskiego w Novakid: Inne podejście

W Novakid podejście do nauki języka angielskiego wykracza poza konwencjonalne metody stosowane w wielu szkołach językowych. Lektorzy uznają znaczenie prawdziwego zaangażowania i znaczącej interakcji, elementów, których często brakuje w tradycyjnych placówkach edukacyjnych.

Centralnym elementem filozofii novakid jest bezcenne doświadczenie nauki z native speakerem. W przeciwieństwie do niektórych programów, w których dzieci mogą czuć się ograniczone do podręczników i ustrukturyzowanych lekcji, novakid wspiera środowisko, w którym rozwój językowy jest uzupełniany autentyczną rozmową. Nasi certyfikowani, przeszkoleni na całym świecie lektorzy są biegli w prowadzeniu uczniów przez angażujące sesje, umożliwiając im pewną komunikację.

Wygoda to kolejna cecha charakterystyczna platformy online novakid. Eliminując potrzebę dojazdów, zarówno uczniowie, jak i rodzice odzyskują cenny czas, zapewniając jednocześnie komfortowe środowisko do nauki. Lekcje to  25-minutowe sesje zaprojektowane tak, aby zoptymalizować koncentrację i zaangażować młodych uczniów bez uszczerbku dla treści edukacyjnych.

Dostosowany do poziomów A1 i A2 europejskiego standardu CERF, program nauczania novakid jest skrupulatnie opracowany, aby zaspokoić etapy rozwoju dzieci w wieku 4-12 lat.

Jedną z unikalnych cech Novakid jest możliwość wyboru przez rodziców preferowanego native speakera ze zróżnicowanej puli instruktorów. To spersonalizowane podejście by dostosować naukę do potrzeb i zainteresowań dziecka. Novakid oferuje możliwość bezpłatnych zajęć testowych. Zatem warto spróbować, może to jest ta droga do nauki języka angielskiego dla Twojego dziecka